Bedene u osmini finala čelendžera u Orleanu

Tenis ostalo 26. sep 20190:36 > 0:37
Clive Brunskill Getty Images

Aljaž Bedene se plasirao u osminu finala čelendžera u Orleanu.

Slovenački teniser Aljaž Bedene plasirao se u osminu finala čelendžer turnira u francuskom Orleanu pobedom protiv Konstana Lestijena u tri seta 6:4, 3:6, 7:5.

Razmenila su dva tenisera po brejk na otvaranju meča, a Bedene je do prvog seta došao zahvaljujući odlično odigranom devetom gemu u kome je napravio novi brejk i sa nulom oduzeo servis gem rivalu.

U drugom setu je presudan bio drugi gem u kome je Bedene dozvolio Lesijenu da dođe do brejka, a u nastavku nije imao nijednu priliku da se vrati u set.

Lesijen je poveo i u trećem setu u kome je do brejka došao u trećem gemu i čuvao ga sve do deserog gema. Bedene je tada u potpunosti slomio otpor rivala, vezao je tri gema i uz novi brejk došao do pobede nakon dva sata i šest minuta igre.

U borbi za četvrtfinale Bedeneu će rival biti Italijan Janik Siner.