Liudžou: Nina odmah ispala, Kostić ide dalje

Tenis ostalo 30. okt 201910:51 > 10:58
Robert Cianflone, Getty Images Sport

Nina Stojanović ispala je sa ITF turnira u kineskom gradu Liudžou. Ona je u dva seta poražena od domaće teniserke Đije-Đing Lu 2:0, po setovima 6:1 i 6:4. Natalija Kostić je prošla u osminu finala pobedom nad Darijom Singur 2:0, po setovima 6:2 i 6:2.

Đija Đing Lu je u prvom setu napravila dva brejka i vodila je 5:1, pa je lako došla do vođstva 1:0 u setovima. U drugom setu je najbolja srpska teniserka imala dve brejk lopte koje nije iskoristila pa je Kineskinja odmah potom napravila brejk. Opet je Nina mogla da uzme servis protivnici ali je propustila tri prilike. Stojanovićeva je napravila brejk u osmom gemu i izjednačila je na 4:4, no odmah je izgubila servis te je Lu tako trasirala sebi put ka pobedi.

Natalija Kostić je povela 3:1 u prvom setu, susrela se ubrzo sa dve brejk lopte ali ih je spasila pa je Srpkinja uspela da dobije prvi set 6:2 uz još jedan oduzet servis protivnici. Prvi set je trajao 29 minuta. U drugom setu je četvrta srpska teniserka napravila dva brejka i vodila je 5:1, jednom je izgubila svoj servis ali je opet sa 6:2 dobila drugi set.

U narednom kolu ona će igrati protiv domaće igračice Čaodi Ju.