Tenis

08.11.2019 | 04.50 > 04:51

Peng bolja od Kovinićeve za polufinale Šenžena

Danka Kovinić

Najbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić poražena je u četvrtfinalu ITF turnira u Šenženu.

Šuai Peng

Harry How, Getty Images Sport

Danka Kovinić završila je učešće na ITF turniru u Šenženu porazom u četvrtfinalu od prvog nosioca turnira Šuai Peng.

Kineskinja je slavila u dva seta, prepustivši protivnici samo dva gema - 6:2, 6:0 za 78 minuta igre.

Peng je silovito krenula u meč, osvojila je pet vezanih gemova uz tri brejka i povela 5:0 pre nego što se Kovinićeva razbudila, uzvratila jednim brejkom i uz to dodala još jedan osvojen gem, ali već je bilo kasno za povratak u ovaj set, ali, ispostavilo se, i u meč.

Peng je napravila novu seriju, osvijila je nakon završnog gema prvog seta i svih šest gemova drugog napravila tri brejka i obezbedila plasman u polufinale.

Iako rezultat pokazuje ubedljiv poraz, Kovinićeva je zapravo pružila veliki otpor rivalki. Svi gemovi koje je na svoj servis izgubila igrani su na razliku, a Crnogorka je spasila devet od 16 brejk lopti.