Matthew Stockman, Getty Images Sport

Tenis

18.01.2020 | 02.35 > 02:44

Ćaćić sakupljač trofeja: Još jedna titula u Australiji

Srpski teniser Nikola Ćaćić pamtiće januar 2020. Posle osvojenog premijernog ATP kupa sa reprezentacijom Srbije došao je do još jedne titule u Australij, pošto je slavio na čelindžeru u Bendigu u konkurenciji dublova.

Nikola Čačić

Andrea Spinelli/Corbis via Getty Images

U paru sa Ukrajincem Denisom Molčanovim pobedio je u finalu u dva seta druge nosioce britansko-salvadorski par Mara/Alvaro 7:6, 6:4. Oba para veoma su dobro servirala, posebno u prvom setu u kojem je morala odluka da padne u taj brejku. Tu su Ćaćić i Molčanov bili ubedljivi, stekli dva mini brejka prednosti i dobili taj brejk 7:3 za vođstvo u setovima.

Prvi do brejka došli su Srbin i Ukrajinac, poveli 4:2, ali su odmah uzvratili protivnici i na poravnali na 4:4. Ipak, naredna dva gema, spasivši pritom i brejk loptu, osvojili su Ćaćić i Molčanov za titulu u Bendigu.

Ovo je Srbinu ukupno treća. titula na čelindžerima u dublu, a ima i jednu ATP titulu u dublu, kada je u septembru slavio sa Dušanom Lajovićem u Čengduu.