Mike Hewitt, Getty Images

Tenis

06.03.2020 | 21.33 > 21:43

Curenko ipak prejaka za borbenu Olgu

Srpska teniserka Olga Danilović nije uspela da se plasira u polufinale Čelindžera u Indijan Velsu, pošto je u tri seta poražena od Ukrajinke Lesije Curenko 2:6, 7:5, 7:5.

Olga Danilović

Getty Images/George Wood

Curenko je odmah došla do brejka, ali to nimalo nije poremetilo Danilovićevu. Vezala je četiri gema i praktično trasirala put do ubedljivo osvojenog prvog seta - 6:2. U drugom setu Ukrajinka je ponovo došla prva do brejka i povela 3:1. Međutim, Olga se vratila i poravnala na 4:4. Ipak, Curenko kod 5:5 pravi brejk bez izgubljenog poena i u narednom gemu koristi prvu set loptu na svoj servis.

Bukvalno preslikan bio je treći set. Nažalost Olge, isti je bio i ishod, tako da je iskusnija protivnica prošla među četiri najbolje. U borbi za finale 152. teniserka sveta sastaće se sa pobednicom meča Pegula - Begu. Sa druge strane 179. na WTA listi može da bude ponosna na ono što je odradila u Kaliforniji u ovih nedelju dana i posebno na stepen borbenosti koji je pokazala.