Izvor: Getty Images Sport, Michael Regan
Tenis 17.07.2017 | 16:10 > 16:11

Gštad: Aleksandra bez šanse protiv Bertens

Srpska teniserka Aleksandra Krunić završila je učešće na turniru u Gštadu već u prvom kolu, porazom od Holanđanke Kiki Bertens.

Aleksandra Krunić

Izvor: Mark Robinson/Getty Images

Bertensova, koja je postavljena za drugog nosioca u švajcarskom gradu, slavila je sa 6:3, 6:1, posle jednog sata i tri minuta igre.

Holandsku teniserku u drugom kolu čeka susret sa kvalifikantkinjom Anom Cajom iz Nemačke, koja je pobedila Rumunku Patriciju Mariju Tig sa 6:2, 6:3.

U duelu sa Bertensovom, Krunićeva je izuzetno loše servirala i ubacila je tek 46 odsto svog prvog servisa, a napravila je i pet dvostrukih servis grešaka. Tokom celog meča imala je samo jednu brejk šansu, koju je njena rivalka odbranila, a Holanđanka joj je četiri puta oduzela servis.

Sam početak meča protekao je u izjednačenoj igri, da bi Bertensova u šestom gemu iskoristila drugu brejk priliku za vođstvo 4:2. Dva gema kasnije, holandska teniserka je imala dve set lopte, ali se Krunićeva odbranila, ali to nije učinila u narednom gemu, kada je njena rivalka kompletirala set.

U nastavku, Krunićeva je zaigrala nešto bolje, osvojila je prvi gem u drugom setu, a potom je imala i šansu za brejk. Međutim, Holanđanka je izjednačila i potom praktično bez problema nanizala još pet gemova i na kraju zasluženo slavila.

Turnir u Gštadu igra se na šljaci za nagradni fond od 250.000 dolara.