Revanš Pliškove Voznijacki za Toronto

WTA 19. avg 20170:39 > 0:40
Getty Images/Julian Finney

Najbolja teniserka sveta Karolina Pliškova plasirala se u polufinale turnira u Sinsinatiju pobedom nad Dankinjom Karolinom Voznijacki.

Pliškova je u reprizi prošlonedeljnog četvrtfinala Rodžers kupa u Torontu slavila sa 6:2, 6:4, posle jednog sata i osam minuta igre i revanširala se imenjakinji za taj poraz.

Češku teniserku u polufinalu sastati sa Špankinjom Garbinjom Mugurusom, koja je posle velike borbe eliminisala Svetlanu Kuznjecovu u tri seta.

U odnosu na meč pre nedelju dana, Pliškova je odigrala mnogo agresivnije od početka i to joj se isplatilo. Već u trećem gemu napravila je brejk, pošto je prethodno odbranila šansu Voznijacki da joj oduzme servis, a potom je bez ikakvih problema održavala prednost, koju je učinila još ubedljivijom. U sedmom gemu je došla do novog brejka i već u narednom odservirala za meč.

U drugom setu Voznijacki je pružila nešto veći otpor, ali nije imala priliku da ugrozi Pliškovu. Čehinja je odlučujući brejk napravila u trećem gemu, imala je šansu da oduzme servis rivalki i četiri gema kasnije, ali je na kraju rešila meč u desetom gemu bez izgubljenog poena.

Turnir u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 2.836.904 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport kluba.