Izvor: Al Bello/Getty Images
Tenis 15.09.2017 | 11:55

Fet u polufinalu Tokija

Hrvatska teniserka Jana Fet nastavila je sa odličnim partijama u Tokiju, pošto je u četvrtfinalu savladala Kineskinju Kjang Vang sa 6:3, 4:6, 6:3.

Jana Fet

Izvor: Ben Hoskins, Getty Images Sport

Jana Fet

Pošto je u prethodno savladala Kristinu Mladenović i Janu Cepelovu, 20-godišnja Hrvatica je ostvarila veliki rezultat plasmanom u ppolufinale.

Mlađana Fet je odlična pod pritiskom bila tokom prvog seta, koji je uspela da prelomi u svoju korist, iako je izgubila dva servis gema.

Uzvratila je Kineskinja istom merom, zaigrala je agresivnije, donosila je bolje odluke, pa je izjednačila u setovima.

Ipak, kad je najviše trebalo hrvatska teniserka je kontrolisala dešavanja na ternu, bila je preciznija, pa je dobila odlučujući set.

U borbi za finale turnira na kome je igrala kvalifikacije Fet će se sastati sa Japankom Miju Kato.