Pavljučenkova zasijala, Voznijacki pregazila Mugurusu

WTA 23. sep 20177:22 > 11:34
Minas Panagiotakis/Getty Images Sport

Ruska teniserka Anastasija Pavljučenkova plasirala se u finale WTA turnira u Tokiju, pošto je u ultra uzbudljivom meču u tri seta savladala Andželik Kerber sa 6:0, 6:7, 6:4. Za titulu će se boriti sa aktuelnom šampionkom Karlonom Voznijacki, koja je bila bolja od Garbinje Muguruse sa 6:2, 6:0.

U prvom setu Ruskinja je demonstrirala silu, a u drugom mentalnu snagu. U prvom delu igre protivnici je dopustila samo jednu brejk loptu, a sama je stvorila pet i iskoristila tri. U drugom setu povela je 2:0, ali je Kerber pokazala zube i izjednačila. Delovalo je da je sve gotovo kada je Ruskinja uspela da iskoristi petu brejk loptu u izuzetno napetom šestom gemu sa čak sedam izjednačenja i potom ekspresno dobije svoj servis za 5:2.

Ali tek onda je usledio zaplet. Kerber je dobila tri uzastopna gema, došla do 5:5, a ubrzo se ušlo i u taj brejk. Nemica je iskoristila momentum i dobila ga 7:4 za izjednačenje u setovima. Logično, kao što to obično biva, teniserka koja se spasi iz mrtvih i dobije gotovo izgubljen set, tu energiju prenese u sledeći, a upravo to je Kerber uradila i povela 3:0. Ali tu nije bio kraj preokretima. Pavljučenkova je uzvratila sa pet vezanih gemova i došla u priliku da opet servira za meč. Ovog puta je to uspela i na kraju došla do zaslužene pobede.

U drugom polufinalu Voznijacki je demonstrirala silu protiv prve teniserke sveta. Mugurusa je konkurentna bila, čini se samo tokom prva dva gema u meču. Imala je brejk priliku na prvi servis rivalke, ali je Dankinja posle dva đusa, dobila gem.

U nastavku nije bilo neizvesnosti. Špankinja nije uspevala da zaigra na prepoznatljivom nivou, dok je danska teniserka koristila sve šanse koje su joj se ukazale.

Finale u Tokiju biće sedmo koje će ove sezone igrati Karolina Voznijacki, a do sada nije trijumfovala nijednom.

Dankinja i Ruskinja sastajale su se u karijerama šest puta, a u pet mečeva trijumfovala je Voznijacki.