Singapur: Sjajna Venus posle preokreta u finalu

WTA 28. okt 201716:12 > 16:30
Clive Brunskill, Getty Images Sport

Američka teniserka Venus Vilijams plasirala se u finale završnog WTA turnira u Singapuru, pošto je u polufinalu pobedila Francuskinju Karolin Garsiju.

37-godišnja američka teniserka je u Singapuru slavila posle preokreta rezultatom 6:7 (3-7), 6:2, 6:3, a nakon dva sata i 32 minuta igre.

Peta teniserka na svetu je izgubila prvi set protiv osme igračice na WTA listi u taj-brejku, a Francuskinja je i ranije mogla da dođe do vođstva da je realizovala set loptu kod rezultata 5:4 (A:40). Venus se ipak izborila za taj-brejk, u kome nije imala previše šansi jer joj je Garsija pet puta oduzela poen na servis.

U drugom setu je Venus pojačala ritam, brzo je stigla do 3:0, a na kraju joj je trebalo 42 minuta da poravna skor. Treći deo igre je doneo izjednačenu borbu, a Vilijams je tek u osmom gemu stekla prednost brejka. U narednom gemu Garsija je imala 0:40 i šansu da se vrati, ali je Amerikanka odlično servirala i napadala, pa je spasila tri brejk lopte, a zatim i iskoristila prvu meč loptu.

Venus Vilijams će u finalu igrati protiv Karoline Voznijacki, koju je pobedila u svih sedam dosadašnjih mečeva. Ukoliko pobedi Dankinju to će joj biti 50. trofej u singl konkurenciji. Venus je dva puta igrala u finalu završnog turnira, a jednom ga je osvojila (2008), dok je Voznijacki jednom izgubila finale od Kim Klajsters (2010).

Finalni meč možete pratiti na kanalima Sport Kluba.