Al Bello/Getty Images

Tenis

14.02.2018 | 17:07 > 17:09

WTA Doha: Voznjacki ubedljiva protiv Vitheft

Danska teniserka Karolina Voznjacki slavila je u drugom kolu WTA turnira u Dohi protiv Nemice Karine Vitheft 2:0 (6:2, 6:0).

Karolina Voznjacki

Jack Thomas, Getty Images

Voznjacki je svoje mesto u osmini finala izborila posle 58 minuta igre.

Prva teniserka sveta je na startu duela povela 2:0 i nije dozvoljavala protivnici ni u jednom trenutku da preuzme kontrolu.

Nemica u nastavku nije uspela da osvoji nijedan gem, pa je Voznjacki drugi set završila posle manje od pola časa igre.

Voznjacki će se u osmini finala sastati sa boljom iz duela Nikulesku-Ribarikova.

Turnir u Dohi igra se na tvrdoj podlozi, a nagradni fond je 3,173,000 dolara.