Izvor: Al Bello/Getty Images
Tenis 14.02.2018 | 20:13 > 20:18

WTA Doha: Ostapenko eliminisana, Voznjacki sigurna

Plasman u osminu finala WTA turnira u Dohi izborile su Mihaela Buzarnesku, Elina Svitolina, Petra Kvitova, Ana Blinkova, Ketrin Belis, Karolina Pliškova, Anastasija Sevastova, Simona Halep, Sorana Mihaela Kirstea, Džoana Konta i Nikolesku.

Jelena Ostapenko

Izvor: Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Iznenađenje dana priredila je Rumunka Mihaela Buzarnesku, koja je slavila protiv aktuelne šampionke Rolan Garosa Jelene Ostapenko i to prilično ubedljivo u dva seta 6:1, 6:3.

Rumunka je trenutno 84. teniserka sveta i to je njen najbolji rang. Ona je do svog mesta u osmini finala stigla posle samo jednog časa i sedam minuta igre. Buzarnesku će se u narednom kolu sastati sa Gerger koja je bila bolja od Stricove 2:1.

Prva teniserka sveta Karolina Voznjacki je ubedljivo slavila protiv Nemice Karine Vitheft 2:0 (6:2, 6:0).

Voznjacki je svoje mesto u osmini finala izborila posle 58 minuta igre.

Prva teniserka sveta je na startu duela povela 2:0 i nije dozvoljavala protivnici ni u jednom trenutku da preuzme kontrolu.

Nemica u nastavku nije uspela da osvoji nijedan gem, pa je Voznjacki drugi set završila posle manje od pola časa igre.

Elina Svitolina je svoje mesto u osmini finala obezbedila pobedom nad Čehinjom Marketom Vondrusovom 2:0 (6:2, 6:4).

Ona je tako zakazala duel sa Petrom Kvitovom koja je postavljena za 16. nosioca turnira u Dohi.

Kvitova je bila bolja od Poljakinje Agnješke Radvanske u tri seta (6:7, 6:3, 6:4).

Amerikanka Ketrin Belis je bila bolja od sunarodnice Medison Kiz 2:1, pa će u osmini finala odmeriti snage sa Karolinom Pliškovom.

Pliškova je svoje mesto u osmini finala osigurala pobedom nad Francuskinjom Aliz Korne rezultatom 2:0.

Ruskinja Ana Blinkova je u drugom kolu turnira u Kataru slavila protiv Kristine Mladenović sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Blinkova će tako u narednom kolu odmeriti snage sa francuskom teniserkom Karolin Garsija.

Anastasija Sevastova bila je bolja od Japanke Naomi Osake 2:0, a u osmini finala će igrati protiv Simone Halep.

Halep, koja je postavljena za drugog nosioca je slavila protiv Makarove 2:0, posle jednog časa i 13 minuta igre.

Rumunka Sorana Miahela Kirstea je do osmine finala stigla preko Elis Mertens pošto je slavila rezultatom 2:0.

Kirstea će tako odmeriti snage sa Garbinje Mugurusom u osmini finala.

Džoana Konta je bila ubedljiva protiv Suares Navaro 2:0 a u osmini finala čeka je Anđelik Kerber. Kerber se u osminu finala plasirala slavivši protiv Samante Štosur u dva seta.

Rumunka Nikolesku je do osmine finala stigla pošto joj je Slovakinja Magdalena Ribarikova predala meč pri rezultatu 3:0 u korist Rumunke u trećem setu.

Turnir u Dohi igra se na tvrdoj podlozi, a nagradni fond je 3,173,000 dolara.