Krunićeva potpuno van forme, poraz od 88. na svetu

WTA 22. feb 201812:23 > 12:24
Elsa, Getty Images

Srpska teniserka Aleksandra Krunić izgubila je od Johane Larson iz Švedske sa 6:3, 6:1 u drugom kolu turnira u Budimpešti.

Već na startu je Krunićeva dozvolila brejk i do kraja seta nije imala nijednu brejk šansu, da bi Šveđanka novim brejkom potvrdila set.

Aleksandra je mnogo grešila, a rivalka je to koristila i povela sa 3:0. Tada je Srpkinja spasla dve brejk lopte, da bi pri rezultatu 1:3 imala jedinu brejk loptu u meču. Nije je iskoristila, a posle toga je izgubila još dva gema, samim tim i meč za 73 minuta.

Posle četvrtfinala u Brizbejnu na startu sezone, Aleksandra je u vrlo lošoj formi – izgubila je u prvim kolima u Melburnu i Dohi (Kontavejt i Stricova), sada je savladala Garsiju Peres iz Španije, ali je ponovo odigrala vrlo loš meč i poražena je od 88. igračice sveta.