Lesija Curenko preokretom odbranila titulu u Akapulku

WTA 4. mar 20184:15 > 4:29
Hector Vivas/Getty Images

Ukrajinska teniserka Lesija Curenko pobedila je u finalu WTA turnira u Akapulku Štefani Fegele iz Švajcarske, čime je odbranila trofej osvojen prošle godine.

Curenkova je u finalu turnira Internacionalnog nivoa bila bolja od Fegele posle preokreta rezultatom 5:7, 7:6 (7-2), 6:2, za dva sata i 46 minuta igre u meksičkom letovalištu.

Ukrajinka, koja je 40. na WTA listi, našla se u podređenom položaju posle gubitka prvog seta, a i u drugom delu igre bila je u zaostatku od 4:2. Ona je od tada zaigrala bolje, dva puta uspela da brejkne protivnicu, dok je set otišao u taj-brejk.

Curenkova je u taj-brejku ubedljivo slavila, dozvolivši Fegeleovoj sao dva poena, a zatim i još samo dva gema u odlučujućem setu trećem setu.

Ukrajinska igračica je protivnicu pobedila peti put u karijeri, ali što je još važnije osvojila je turnir u Akapulku drugi put. Ona je prošle godine slavila u finalu nad Francuskinjom Kristinom Mladenović.

Osvanjem Akapulka Curenkova je došla do svoje četvrte WTA titule, dok je Fegele izgubila priliku da se pohvali prvom.