Sigurne Muguruza i Kerber

WTA 25. mar 20185:24 > 5:25
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Treća teniserka sveta Garbinje Muguruza bez većih poteškoća plasirala se u osminu finala turnira u Majamiju.

Špankinja je u 3. kolu pobedila domaću predstavnicu Kristinu Mekhejl sa 6:2, 6:1 za 70 minuta. U borbi za mesto u četvrtfinalu Muguruza će se sastati sa još jednom Amerikankom Sloun Stivens, kojoj je Rumunka Monika Nikulesku predala duel u trećem setu kod rezultata 6:7 (1), 6:3, 4:0.

Muguruza je u prvom setu dva puta oduzela servis rivalki, u drugoj jednom više, dok Mekhejl jedinu brejk priliku nije realizovala u četvrtom gemu drugog seta.

Plasman u osminu finala obezbedila je i Anđelik Kerber. Nemica je eliminisala Ruskinju Anastasiju Pavljunekvou sa 6:4, 6:4, a posebno interesantan bio je drugi set u kome je viđeno sedam brejkova.

Deseta igračica sveta se u sledećoj rundi takmičenja sastaje sa Kineskinjom Jafan Vang, 125. na WTA listi.

Dalje ide i Viktorija Azarenka koja je preokrenula protiv Anastasije Sevastove (3:6, 6:4, 6:1), dok je u subotu eliminisane prva i druga igračica sveta Simona Halep i Karolina Voznijacki.

Završnicu turnira pratite na kanalima SK.