Kovinićeva bez titule u dublu u Bukureštu

WTA 22. jul 201815:20 > 15:21
Robert Prezioso/Getty Images

Crnogorska teniserka Danka Kovinić i Belgijanka Marina Zanevska nisu uspele da osvoje titulu na turniru u Bukureštu u konkurenciji dublova.

Njih dve su u finalu poražene od rumunskih teniserki Irina-Kamelije Begu i Andree Mitu sa 6:3, 6:4, posle jednog sata i 23 minuta igre.

Finale dublova u prestonici Rumunije donelo je veliku borbu, a miljenice domaće publike su zasluženo na kraju slavile.

U prvom setu su odmah nametnule svoj ritam, u prvom gemu su stigle do brejka, a prednost su potom održavale, a čak imale šansu da ga učine i ubedljivijim. Ponovo su oduzele servis Koviničevoj i Zanevskoj u sedmom gemu, pre nego što su im one vratile jedan brejk, odbranivši dve set lopte. Ipak, već u narednom gemu novim brejkom Begu i Mitu su osvojile prvi set.

U nastavku je crnogorsko-belgijska kombinacija nagovestila buđenje, pa je tako napravila brejk u petom gemu bez izgubljenog poena, ali su Rumunke odmah uzvratile. Usledili su sigurni gemovi, pre nego što su Begu i Mitu novim brejkom rešile meč.

Turnir u Bukureštu igran je za nagradni fond od 250.000 dolara.