Bertensova preokretom srušila Kvitovu za finale

WTA 18. avg 201820:20 > 20:22
Matthew Stockman/Getty Images

Holandska teniserka Kiki Bertens prva je finalistkinja turnira u Sinsinatiju, a u polufinalu je posle velikog preokreta savladala Čehinju Petru Kvitovu.

Bertensova je do trijumfa nad osmim nosiocem došla sa 3:6, 6:4, 6:2, posle jednog sata i 55 minuta igre.

U borbi za titulu, Holanđanku čeka susret sa pobednicom duela između najbolje teniserke sveta Simone Halep i Arine Sabalenke iz Belorusije.

Kvitova i Bertensova su vodile veliku borbu tokom celog meča, ali je holandska teniserka mnogo bolje iskoristila svoje šanse. Viđeno je ukupno 12 brejkova, a prva finalistkinja turnira u Ohaju je ostvarila dva više od svoje rivalke, i što je najvažnije u ključnim trenucima.

Češka teniserka je nešto bolje ušla u meč, već u drugom gemu je imala dve brejk šanse, ali se Bertensova odbranila i prva oduzela servis rivalki. To je učinila u petom gemu, da bi Kvitova odmah uzvratila, a niz je nastavila do kraja seta, pošto je napravila još jedan brejk dva gema kasnije.

U drugom setu je viđena revija brejkova, a Holanđanka je ekspresno povela 3:0, a od petog gema nijedna teniserka nije osvojila svoj servis. Na taj način, Bertensova je izborila treći set napravivši brejk u desetom gemu bez izgubljenog poena. U odlučujućem setu Holanđanka je od početka nametnula svoj rivam, rivalki nije dopustila nijednu brejk šansu, a Kvitovoj je dva puta oduzela servis – u drugom i osmom gemu.

Turnir u Sinsinatiju igra se za nagradni fond od 2.874.299 dolara.