Bertensova preokretom do titule i pobede karijere!

WTA 19. avg 201822:24 > 22:26
Denis Doyle/Getty Images

Holandska teniserka Kiki Bertens osvojila je titulu na turniru u Sinsinatiju pošto je u finalu posle preokreta pobedila prvu igračicu sveta Simonu Halep sa 2:6, 7:6 (6), 6:2.

Bertensova je do drugog trofeja ove sezone, šestog u karijeri došla posle dva časa i 9 minuta i od ponedeljka će biti 15. teniserka na WTA listi.

Rumunka je sjajno odigrala prvi set i malo ko je verovao da je moguć preokret. Ipak, Bertensova je brejkom u četvrtom gemu drugog seta najavila preokret. Halepova je vratila brejk za 4:3, a Holanđanka je nakon spašene meč lopte (6:5) u taj brejku preokrenula i sa tri vezana osvojena poena izjednačila na 1:1.

U odlučujućem setu Bertensova je odham oduzela servis protivnici, Halepova je ekspresno odgovorila i to je bilo sve od nje. Holanđanka je uz dva brejka stigla do 5:1 i ubrzo iskorstila prvu meč loptu za najveći trijumf u karijeri.

U finalu mastersa u muškoj konkurenciji sastaće se Novak Đoković i Rodžer Federer, a prenos je na Sport klubu 2.