Crvena grupa: Slavile Kiki Bertens i Sloun Stivens

WTA 22. okt 201816:22 > 16:24
Steven Ryan, Getty Images Sport

Sloun Stivens i Kiki Bertens slavile su prvog dana takmičenja u Crvenoj grupi na Završnom turniru u Singapuru.

Clive Mason, Getty Images Sport

Sloun Stivens je u prvom meču Crvene grupe bila bolja od Naomi Osake i slavila sa 7:5, 4:6, 6:1.

Dva sata i 26 minuta trajala je borba dve igračice u potpunosti dostojna turnira na kome se nadmeću samo najbolje.

Praktično u svakom gemu prvog seta vođena je velika borba, a brejk više napravila je Stivens (tri u odnosu na dva Osake).

Slično je bilo i u drugom setu, ponovo veliki broj brejk prilika i tri brejka, jedan više za japansku igračicu.

Potpuno drugačije od prva dva seta, treći je protekao u dominaciji Sloun Stivens koja je rivalki prepustila samo jedan gem, ali nije ni malo lako došla do 6:1.

Velika borba vođena je i u drugom meču Crvene grupe u kome je Kiki Bertens nakon preokreta savladala Anđelik Kerber sa 1:6, 6:3, 6:4 nakon 122 minuta igre.

Kerber je bez mnogo muke osvojila prvi set prepustivši rivalki samo jedan gem, ali se Bertens sjajno vratila u ovaj meč i pored toga što je loše otvorila drugi set. Kerber je i u drugom delu meča povela sa 2:0, ali su onda usledila dva gema koja je osvojila Bertens koja je do kraja napravila još jedan brejk i uvela meč u treći set.

Prvih sedam gemova trećeg seta doneli su nam sedam brejkova. Pobedila je na kraju igračica koja je vezala dva osvojena gema na svoj servis.

Bertens je prva u Crvenoj grupi, slede Sloun Stivens, Anđelik Kerber i Naomi Osaka.

U narednom meču Stivens se sastaje sa Kiki Bertens, a Naomi Osaka sa Anđelik Kerber.

Mečeve iz Singapura pratite na Sport Klubu.