Finalistkinja Vimbldona stala na put Jorovićevoj

WTA 1. jan 201910:40 > 10:41
Michael Dodge/Getty Images

Srpska teniserka Ivana Jorović završila je takmičenje na turniru u Šenženu u drugom kolu, porazom od Ruskinje Vere Zvonarjove.

Finalistkinja Vimbldona i US Opena iz 2010. godine u tom duelu je slavila sa 7:5, 4:6, 6:4, posle dva sata i 35 minuta igre.

U narednom kolu, Zvonarjovu čeka susret sa pobednicom susreta između njenih sunarodnica Anastasije Pavljučenkove i Veronike Kudermetove.

Ivana je do glavnog žreba u Šenženu došla kroz kvalifikacije, da bi zatim napravila veliko iznenađenje pobedivši drugog nosioca Karolin Garsiju. Favorizovanoj Zvonarjovoj je pružila veliki otpor, ali na kraju nije mogla do potpunog preokreta.

Prvi set je obeležio niz brejkova – Ruskinja je oduzela servis Jorovićevoj u trećem setu, a srpska teniserka joj je uzvratila pet gemova kasnije. U naredna tri gema nijedna od igračica nije osvojila svoj servis, da bi Zvonarjova potom izborila tri set lopte, a iskoristila je tek treću.

Činilo se da će ruska teniserka imati lak put do trećeg kola, pošto je napravila brejk na početku drugog seta, ali se Ivana nije predavala. Vratila je brejk u šestom gemu, imala je šansu da isto učini i dva gema kasnije, ali je propuštenu priliku tada nadoknadila kada je Zvonarjova servirala za ostanak u meču.

Treći set je doneo najveću borbu na celom meču, Ivana je povela 2:0, ali je Zvonarjova potom iskoristila svoje daleko veće iskustvo u takvim susretima. Do kraja meča viđena su još četiri brejka, a Ruskinja je ključni napravila u devetom gemu i potom bez izgubljenog poena odservirala za meč.

Turnir u Šenženu igra se za nagradni fond od 750.000 dolara.