Jakupovičeva srećna i posle prvog kola u Dubaiju

WTA 18. feb 201911:15 > 11:15
Anthony Au-Yeung, Getty Images Sport

Slovenačka teniserka Dalila Jakupovič plasirala se u drugo kolo turnira u Dubaiju pošto je pobedila Kazahstanku Zarinu Dijas sa 1:6, 6:1, 6:2.

Slovenka je do glavnog žreba došla kao ‘laki luzer’, dok je Dijas stigla kao kvalifikantkinja.

Jakupovičevoj je trebalo sat i 35 minuta da dođe do osmine finala, pošto je prilično ubedljivo izgubila u prvom setu.

Nikakve šanse nije imala 85. teniserka sveta na početku meča, pa je posle osvojenog prvog gema na svoj servis nije mogla da parira raspoloženoj rivalki.

Ipak, sve se promenilo u nastavku. Zaigrala je znatno bolje Jakupovičeva, kontrolisala je udarce, popravila je procenat prvog servisa, pa je vrlo brzo izjednačila u setovima.

Nije mogla Kazahtanka da pokaže igru iz prvog seta, popustila je pod pritiskom, pa je Slovenaka sa dva brejka došla do trećeg seta i pobede.

Za mesto u osmini finala Dalila će igrati protiv Nemice Anđelik Kerber, koja je peti nosilac turnira.