Julian Finney Getty Images Sport

Tenis

21.02.2019 | 13.23 > 14:36

Hsije uradila Pliškovoj ono što je Čehinja Sereni

Tajvanska teniserka Su-Vei Hsije pobedila je favorizovanu Čehinju Karolinu Pliškovu u tri seta i izborila polufinale WTA turnira u Dubaiju.

Su-Wei Hsieh

Francois Nel/Getty Images

Meč je trajao tačno dva sata, Hsije je pobedila 6:4, 1:6, 7:5, a Tajvanki je to drugo polufinale u sezoni, posle Oklanda u prvoj nedelji u sezoni.

Posle izgubljenog prvog seta, Čehinja je dominirala i osvojila 11 od narednih 13 gemova, vodila je sa 5:1 u trećem setu, ali nije uspela da završi posao. Čak nije imala nijednu meč loptu, a Hsije je uzela šest gemova u nizu i došla do još jednog velikog trijumfa ove sezone.

Tako se Karolini desilo ono što je nedavno na Australijan openu ona uradili Sereni Vilijams, preokret posle vođstva 5:1. Hsije igra sjajno ove sezone, u Melburni je došla do osmine finala i bila je nadomak pobede nad budućom šampionkom Naomi Osakom, ali nije izdržala.

Hsije, trenutno 31. igračica na svetu, u prethodnoj rundi slavila je nad Anđelik Kerber, a u polufinalu će se sastati sa Petrom Kvitovom, koja je deklasirala Kuzmovu sa 6:4, 6:0. To je prvo polufinale na turniru prve kategorije za Hsije, i to sa 33 godine, a sa Kvitovom je do sada igrala tri puta i svaki put je izgubila, uključujući i ovogodišnji meč u Sidneju (7:6, 6:2).

U preostala dva četvrtfinala igraju Halep – Benčič i Suares Navaro – Svitolina.