Štutgart: Vekićeva u četvrtfinalu sa Osakom

WTA 25. apr 201915:35 > 15:37
Chris Hyde/Getty Images

Hrvatska teniserka Dona Vekić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Štutgartu.

Dona Vekić je za 80 minuta završila posao u osmini finala Štutgarta i u dva seta savladala Dariju Kasatkinu – 6:, 7:5.

Vekićeva nije rivalki dala apsolutno nikakvu šansu u prvom setu. Vezala je četiri osvojena gema na otvaranju meča (uz dva brejka), a Kasatkina je tek tada osvojila svoj prvi gem. Ipak, nakon toga je Vekić ponovo vezala dva gema i osvojila prvi set.

U drugom setu vodila se veća borba. Po jedan servis gem za obe igračice, zatim četiri gema u kojima smo videli četiri brejka, nakon čega je usledio mirniji tok meča u kome su obe igračice osvajale svoje gemove.

Sve do 12. gema u kome je Vekić uspela da izbori meč loptu i odmah je pretvori u pobedu.

U četvrtfinalu će Vekićevoj rivalka biti Naomi Osaka.

Duele iz Štutgarta pratite na kanalima Sport Kluba.