Osaka se povukla, Kontaveit i Kvitova u finalu

WTA 27. apr 201916:39 > 17:50
Alex Grimm/Getty Images

Najbolja teniserka sveta Naomi Osaka povukla se sa turnira u Štutgartu pred polufinalni meč sa Estonkom Anet Kontaveit zbog povrede abdomena. U drugom polufinalu, Petra Kvitova iz Češke je u dvočasovnom meču savladala Holanđanku Kiki Bertens.

Japanka je istakla da je osetila jak bol u levom delu abdomena u duelu sa Donom Vekić u petak, a da u subotu ujutro nije mogla da podigne gornji deo tela kada se probudila.

U pitanju je istegnuće mišića, dešavalo mi se ranije. Srećom, pošto mi se toliko puta desilo, bilo mi je jasno šta se dešava i šta treba da uradim“, rekla je Osaka.

Osaka je istakla i da će otići na preglede čim bude mogla i da će tada znati kada će moći da se vrati na teren.

Kontaveit, koja je postavljena za osmog nosioca u Štutgartu, u nedeljnom finalu će igrati sa Kvitovom, koja je sa 7:6 (7:3), 3:6, 6:1 pobedila Bertensovu, a taj meč je trajao dva sata i dva minuta.

Tokom većeg dela meča, Kvitova i Bertensova su vodile veliku borbu, da bi u odlučujućem setu Čehinja brzo preuzela kontrolu i došla do pobede.

Prvi set je protekao u izjednačenoj igri, obe teniserke su imale po brejk, a Kvitova još dve šanse da oduzme svoj rivalki set. Čehinja je tako propustila i šansu da mnogo ranije završi set, pošto je u desetom gemu imala set loptu, ali se Bertensova odbranila. Kvitova je, ipak, sve nadoknadila u taj-brejku, da bi u drugom setu holandska teniserka pružila znatno veći otpor.

Kiki je brzo stigla do brejka, tačnije započela je seriju gemova u kojima nijedna nije osvojila svoj servis, a takođe ju je i završila i potom rutinski privela set kraju. U odlučujućem setu, Kvitova je posle velike borbe nanizala prvih pet gemova, pre nego što je Holanđanka prekinula njen niz, ali je treći nosilac zatim bez izgubljenog poena na svom servisu završila meč.

Turnir u Štutgartu igra se za nagradni fond od 886.077 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.