Al Bello/Getty Images

Tenis

12.06.2019 | 16.27 > 16:31

Vekić u balonu bolja od Slovenke

Hrvatska teniserka Dona Vekić uspešno je startovala na turniru u Notingemu. Zbog problema sa vremenom meč je završen u balonu na tvrdoj podlozi, a ne na travi kompleksa u tom gradu u Engleskoj.

Dona Vekić

Koji Watanabe, Getty Images Sport

Dona Vekić

Vekićeva je postavljena za drugog nosioca, a u prvom kolu pobedila je Slovenku Dalilu Jakupovič 6:2, 6:7 (5), 6:0 za sat i 50 minuta.

Hrvatica će se u osmini finala sastati sa boljom iz duela u kome se sastaju 'laki luzeri' Kloe Pake iz Francuske i Ankita Raina iz Indije.

Dvadesetdruga teniserka sveta je u prvom setu tri puta oduzela servis protivnici i prepušten servis u šestom gemu nije imao velikog uticaja na rezultat. U drugom setu viđena su po tri brejka na obe strane, a u taj-brejku nešto bolja bila je Slovenka za izjednačenje 1-1.

U odlučujućem trećem setu Vekićeva je domonirala, tri puta je oduzela servis Jakupovičevoj, a za razliku od prethodna dva seta protivnici nije prepustila nijednu brejk loptu.