WTA Majorka: Kenin i Benčićeva u borbi za trofej

WTA 22. jun 201920:12 > 20:13
Getty Images/Clive Brunskill

U finalu WTA turnira u Majorci snage će odmeriti Sofija Kenin i Belinda Benčić.

Amerikanka Sofija Kenin slavila je protiv Anastasije Sevastove u polufinalu rezultatom 2:1 (6:4, 4:6, 6:2).

Kenin je do mesta u finalu stigla posle jednog časa i 54 minuta igre.

Američka teniserka je protiv 12. igračice sveta bila sigurna već u prvom delu igre. Do ključne prednosti stigla je u trećem gemu i u nastavku prvog seta održavala prednost.

I početak drugog seta nagoveštavao je bolju igru Kenin, ali je Letonka posle izgubljenog servisa uspela dva puta da napravi brejk i stigne do izjednačenja.

Odlučujući set praktično je rešen već na startu, kada je Amerikanka povela sa 3:0, a onda i mirno privela duel kraju.

Ona će se za titulu boriti protiv Belinde Benčić, koja je u polufinalu slavila protiv Anđelik Kerber, takođe u tri seta, 2:6, 7:6, 6:4.

Dva časa i dva minuta bilo je potrebno švajcarskoj teniserki da obezbedi mesto u finalu.

Borba za titulu između Sofije Kenin i Belinde Benčić na programu je u nedelju, u 12 časova.