Osvajačica US opena Bjanka Andresku od ponedeljka je peta teniserka sveta, što je njen najbolji rang u karijeri.

Bianca Andreescu

Elsa, Getty Images Sport

Bjanka Andresku

Mlada Kanađanka (19) osvojila je veliki broj poena titulom u Njujorku i time napravila skok od 10 pozicija. Početkom godine bila je na 107. mestu...

Poslednji Gren slem u sezoni doneo je i promenu u vrhu, pa se Australijanka Ešli Barti vratila na lidersku poziciju umesto Japanke Naomi Osake, koja je sad četvrta na listi.

Osaka je ove sezone ispala u osmini finala, što je znatno lošiji rezultat od prošlosezonsog trofeja.

Druga pozicija pripada Karolini Pliškovoj, a treća je Elina Svitolina. Finalistkinja US opena Serena Vilijams zauzima deveto mesto.

Od teniserki iz Srbije, Ivana Jorović je na 90. poziciji, a Aleksandra Krunić na 122.

Od igračica iz regiona. Dona Vekić je na 21. mestu, Petra Martić na 23, Polona Hercog na 53, a Tamara Zidanšek na 67.