Al Bello/Getty Images

Tenis

11.09.2019 | 17.26 > 17:28

Kiša prekinula Polonin preokret protiv Pliškove

Susret između slovenačke teniserke Polone Hercog i Karoline Pliškove iz Češke u drugom kolu turnira u Džengdžouu prekinut je zbog kiše u drugom setu.

Polona Hercog

Getty Images/Shaun Botterill

Do prekida je došlo u trenutku kada je Polona bila na gem od izjednačenja u setovima. Pliškova, koja je postavljena za prvog nosioca, dobila je prvi set sa 6:3, a Slovenka je vodila 5:2 u drugom.

Na samom početku meča su obe teniserke čuvale svoje servise, ali je Polona prva stigla do brejka i tako započela niz koji je Pliškova završila izjednačivši na 3:3. Čehinja je prva koja je posle tog niza zadržala svoj servis, to je ispratila brejkom, a zatim je iskoristila drugu set loptu.

U drugom setu se igralo gem za gem, do šestog, kada je Polona oduzela servis rivalki iz trećeg pokušaja. Odmah potom je povećala svoju prednost na 5:2, da bi potom usledio prekid zbog kiše.

Izvesno je da će se meč nastaviti u četvrtak, a pobednica tog susreta u narednoj rundi će se sastati sa Amerikankom Sofijom Kenin, koja je sa 6:4, 6:2 eliminisala Alize Korne iz Francuske.

Turnir u Džengdžouu igra se za nagradni fond od 1.500.000 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.