Al Bello/Getty Images

Tenis

13.09.2019 | 13.08

Nina u naletu – polufinale i rang karijere!

Srpska teniserka Nina Stojanović plasirala se u polufinale WTA turnira u Nančangu, pošto je bila bolja od 74. teniserke sveta Katerine Kozlove sa 2-1, po setovima 6:7 (5-7), 6:4, 6:4.

Nina Stojanović

Robert Cianflone, Getty Images Sport

Stojanovićeva je u odličnoj formi, prethodne sedmice osvojila je čelendžer od 60.000, a sada nastavlja sa sjajnim igrama i na višem nivou.

Imala je brejk viška u prvom setu, vodila je sa 4:2, ali se Ukrajinka vratila, da bi u uzbudljivoj završnici odlučivao taj brejk – Kozlova je vodila 6-3, spasla je Nina dve set lopte, ali ne i treću.

Stojanovićevu to nije obeshrabrilo, povela je 5:2 u drugom setu, Kozlova je vratila jedan brejk, ali je iz drugog pokušaja srpska igračica bez izgubljenog poena odservirala za 1-1 u setovima.

View this post on Instagram

Great win today ✅ #wta @lottosport

A post shared byNina(@nina.stojanovic) on

Rana faza trećeg seta bila je uzbudljiva, napravila je Nina brejk za 2:1, ali je nedugo zatim Katerina vodila 3:2 i imala brejk loptu. Izvukla se Stojanovićeva, zatim sama napravila brejk za 4:3 i u preostala dva gema na svoj servis izgubila je samo jedan poen.

Za plasman u finale Nina će se boriti sa boljom iz duela Rebeke Peterson i Magde Linet.

Turnir u Nančangu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara, a plasmanom u polufinale Stojanovićeva je obezbedila 11.500 i 110 WTA bodova.

Već sada je Nina obezbedila rang karijere, sada je projektovana na 108. mesto, pet mesta više nego njen dosadašnji najbolji plasman.