Francois Nel, Getty Images Sport

Tenis

21.09.2019 | 12.22

Po dve pobede u danu: Osaka i Pavljučenkova u finalu

Ruska teniserka Anastasija Pavljučenkova plasirala se u prvo finale ove sezone, pošto je u subotu u Osaki zabeležila dve pobede.

Anastasija Pavljučenkova

Darrian Traynor, Getty Images Sport

Zbog problema sa kišom, čak tri teniserke su odigrale po dva meča u subotu.

Pavljučenkova je prvo u četvrtfinalu savladala Misaki Doi sa 6:2, 6:2, da bi nešto kasnije u polufinalu iznenadila četvrtu favoritkinju turnira Anđelik Kerber sa 6:3, 6:3. Zanimljivo, Nemica je jedina polufinalistkinja koja je igrala samo jedan meč u danu.

Ruskinja će igrati 19. finale u karijeri, prvo otkako je osvojila titulu u Strazburu 2018.

Rivalka u borbi za titulu biće joj Naomi Osaka. Japanka je u polufinalu savladala Eliz Merens sa 6:4, 6:1, pošto je prethodno u četvrtfinalu bila bolja od Julije Putinceve sa 6:4, 6:4.

Četvrta teniserka sveta će treći put igrati finale na domaćem terenu - prethodno je gubila od Karoline Voznijacki i Karoline Pliškove u Tokiju (2016, 2018).