Al Bello/Getty Images

Tenis

08.10.2019 | 12.43 > 12:45

Linc: Nina propustila šansu u prvom setu

Srpska teniserka Nina Stojanović izgubila je u prvom kolu turnira u Lincu od Elene Ribakine sa 7:6 (7-5), 6:2.

Nina Stojanović

Robert Cianflone, Getty Images Sport

Svoju šansu Nina je propustila u prvom setu. Dvaput je imala brejk viška, na 5:4 je i servirala za set, na 5:6 je onda spasla dve set lopte. Vodila je Stojanovićeva sa 5-3 u taj brejku, ali je onda izgubila četiri poena u nizu.

U drugom setu je Nina povela sa 2:0, ali je onda 43. teniserka sveta dobila šest gemova u nizu, samim tim i meč.

Prvi nosilac turnira u austrijskom gradu je Holanđanka Kiki Bertens, a turnir se igra za nagradni fond od 250.000 dolara.