N1

Tenis

10.10.2019 | 19.15

Vekić uzela set, pa doživela debakl protiv Mladenović

Hrvatska teniserka Dona Vekić eliminisana je u osmini finala WTA turnira u austrijskom Lincu.

Donna Vekić

Koji Watanabe/Getty Images

On je poražena od Kristine Mladenović u tri seta (3:6, 6:1, 6:2).

Vekićeva je dobro počela i osvojila prvi set, ali je u nastavku doživela pravi debakl.

U prvom setu je viđeno čak sedam brejkova, rezultat je bio 4:3 u korist Hrvatice, da bi u drugom Mladenović serijom 5:0 u gemovima uspela da izjednači.

I u trećem setu, sličan scenario, Vekić vodi 2:1, a Francuskinja vezuje pet uzastopnih osvojenih gemova za konačnu pobedu i plasman u četvrtfinale.

Tamo će joj protivnik biti Jekaterina Aleksandrova.