Mike Hewitt, Getty Images

Tenis

15.10.2019 | 21.49 > 22:06

Kup Kremlja: Preokret Pavličenkove protiv Sakari

Poznati su svi parovi četvrtfinala Kupa Kremlja u ženskoj konkurenciji. Najviše borbe viđeno je u meču domaće takmičarke Anastasije Pavličenkove i Grkinje Marije Sakari.

Anastasija Pavljučenkova

Darrian Traynor, Getty Images Sport

Sakari je prvi set dobila posle velike borbe 7:5. Ali onda je usledio uragan Ruskinje, koja je do kraja prepustila 29. na WTA listi samo četiri gema, 6:1, 6:3 i proslavila prolaz u osminu finala. Naredna rivalka Pavličenkovoj biće zemljakinja Varvara Gračeva, koja je priredila iznenađenje i kao kvalifikantkinja savladala 51. na WTA listi Ajlu Tomljanović veoma ubedljivo 6:3, 6:2.

Kristina Mladenović je u derbiju runde savladala u tri seta Putincevu 6:4, 3:6, 6:2 i u borbi za čevrtfinale igraće protiv Anastasije Sevastove. Preostali mečevi dana rešeni su u dva seta. Kaja Kanepi bila je bolja od Timee Baboš 6:1, 6:3, Flipkens od Vihljanceve 6:3, 6:2, Aleksandrova od Čepelove 6:1, 6:4, Jastremska od Kasatkine 6:1, 6:4 i Kudermetova od Žaber 6:3, 6:3.