Justin Setterfield, 2018 Getty Images Sport

Tenis

20.10.2019 | 16.13 > 16:18

Ostapenko lako sa Gerges za treću titulu u karijeri

Letonska teniserka Jelena Ostapenko osvojila je titulu na WTA turniru u Luksemburgu, pošto je u finalu bila bolja od Julije Gerges sa 2:0, po setovima 6:4, 6:1.

Jelena Ostapenko

Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Ostapenko je trijumfom u prvom duelu protiv Gerges u karijeri, osvojila treću titulu i tako Nemici nije dozvolila da osvoji titulu osvojenu prošle godine.

Letonka je prvi deo igre prelomila u svoju korist u devetom gemu, kada je napravila brejk.

Sa još boljom i sigurnoj igrom nastavila je i u drugom setu, kada je tri puta oduzela servis rivalki i dozvolila joj samo jedan gem.

Bila je to prva osvojena titula za Ostapenko, još od 2017. godine kada je slavila u Seulu.