Getty Images Sport, Shuan Botterill

Tenis

22.10.2019 | 12.58

Vekićeva poražena od Bertensove u Žuhaju

Holandska teniserka Kiki Bertens savladala je Donu Vekić rezultatom 7:6 (7:5), 6:2, u prvom meču grupe „Azalija”, na „Elit Trofej” turniru u kineskom Žuhaju. Meč je trajao sat i 54 minuta.

Donna Vekić

Emmanuel Wong/Getty Images

Vekićeva je svoju priliku propustila u prvom setu, kojeg je počela brejkom, ali je Bertensova brzo izjednačila na 3:3. U taj-brejku, Dona je povela 5:4, a onda izgubila oba svoja servisa, što je 10. igračica sveta iskoristila i sa tri vezana poena stigla do vođstva.

U drugom setu nije bilo dilema. Holanđanka je povela 5:0, da bi Hrvatica samo ublažila poraz, osvojivši naredna dva gema.

U ovoj grupi igraće još i Ukrajinka Dajana Jastremskaja, a samo će pobednik nastaviti takmičenje u polufinalu.

U okviru D grupe, Arina Zabalenka je savladala Mariju Sakari sa 6:3, 6:4. Do kraja dana sastaće se još Saisaji Ženg (Kina) i Medison Kiz (SAD), koje igraju u C grupi, u kojoj je još i Petra Martić.

Prošlogodišnja pobednica turnira „Elit Trofej” je danas prvi reket sveta, Australijanka Ešli Barti. U finalu je savladala Kineskinju Van Cijan sa 6:3, 6:4.