Al Bello/Getty Images

Tenis

26.11.2019 | 02.05 > 02:08

Šest od deset najboljih: Potvrđen spisak za Brizbejn

Brizbejn će početkom 2020. biti domaćin prvom ATP kupu, a praktično u isto vreme na WTA turniru u ovom gradu naći će se i najbolje teniserke sveta. Potvrđena su imena učesnica za ovaj turnir.

Karolina Pliškova

Lintao Zhang/Getty Images

Od 6. do 12. januara 2020, na WTA turniru u Brizbejnu moći ćemo da gledamo tri najbolje teniserke sveta - Ešli Barti, Karolinu Pliškovu i Naomi Osaku, a uz njih su učešće na turniru najavile i brojne igračice iz top 30.

Biće tu i Elina Svitolina i Petra Kvitova, kao i Kiki Bertens što znači da ćemo na terenima u Brizbejnu gledati šest od deset najboljih igračica planete.

Pridružiće im se i Džoana Konta, Medison Kiz, Anđelik Kerber, Dajana Jastremska...

Iz regiona, bez kvalifikacija, za sada znamo da će u Brizbejnu biti Dona Vekić, a specijalnu pozivnicu prihvatila je Venus Vilijams.

Titulu brani Karolina Pliškova koja je ove godine u finalu od 4:6, 3:5 došla na kraju do pobede protiv Lesije Curenko (4:6, 7:5, 6:2).