Martićeva preko Kontaveit do polufinala u Dubaiju

WTA 20. feb 202017:55 > 17:57
Francois Nel/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić izborila je plasman u polufinale turnira u Dubaiju pobedom nad Estonkom Anet Kontaveit u dva seta.

Martićeva je do trijumfa nad Kontaveit došla sa 7:6 (7:4), 6:1, posle jednog sata i 41 minuta igre.

Petra će se u borbi za finale sastati sa Kazahstankom Elinom Ribakinom, koja je sa 7:6 (7:1), 6:3 bila bolja od Karoline Pliškove iz Češke.

Prvi set duela između Martićeve i Kontaveit bio je izuzetno neizvestan, a hrvatska teniserka ga je dobila u taj-brejku. Na samom početku meča Estonka je zahvaljujući brejku povela 2:0, da bi joj Petra potom uzvratila udarac, a zatim u dva navrata imala šansu da oduzme rivalki servis, ali se Kontaveit odbranila. Estonska teniserka je čak imala set loptu na servisu Martićeve u 12. gemu, ali je na kraju odluka pala u taj-brejku.

U nastavku Petri nije bilo potrebno mnogo vremena da prelomi meč, brzo je povela 3:0, imala je šansu za još jedan brejk, ali je Kontaveit osvojila taj gem. Od tada je Martićeva branila tri brejk lopte, ali do kraja meča nije ispustila nijedan gem i zasluženo je slavila.

Turnir u Dubaiju igra se za nagradni fond od 2.643.670 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.