Petra Martić bez finala u Dubaiju

Hrvatska teniserka Petra Martić poražena je u polufinalu WTA turnira u Dubaiju.

Petra Martić

Emilee Chinn/Getty Images

Petra Martić zaustavljena je u polufinalu turnira u Dubaiju na kome je bila postavljena za osmog nosioca. Od nje je u dva seta, rezultatom 7:6, 7:6 bolja bila Elena Ribakina nakon dva sata i 15 minuta igre.

Martićeva je meč otvorila brejkom u prvom gemu prvoh seta, ali je Ribakina odmah odgovorila istom merom. Martićeva je i u narednom gemu rivalki oduzela poen na servis i povela 2:1.

Uz veliku borbu Hrvatica je čuvala prednost brejka sve do desetog gema u kome je imala i set loptu, ali je Ribakina uspela da napravi novi brejk, vrati se u set i izbori taj brejk u kome je iskoristila četvrtu set loptu i povela 1:0.

I u drugom setu je Martićeva prva došla do brejka kada je povela 2:0 i ponovo je čuvala prednost do sredine seta kada je Ribakina došla na 4:3.

Martić je mogla da osvoji set u 12. gemu, ali nije joj pošlo za rukom da napravi brejk pa je i ovaj set rešen u taj brejku. Martićeva je uspela da uzme samo dva poena u ovom delu meča, spasi jednu meč loptu, ali ne i više od toga.

Ribakina će se za titulu boriti sa Simonom Halep koja je u drugom polufinalu bila bolja od Dženifer Brejdi 6:2, 6:0.