Tenis

29.02.2020 | 17.48 > 17:52

Sabalenka preko Kvitove do titule u Dohi

Petra Kvitova

Beloruska teniserka Arina Sabalenka trijumfovala je na turniru u Dohi pošto je u finalu u dva seta savladala Čehinju Petru Kvitovu.

Aryna Sabalenka

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Sabalenka je do trofeja došla pobedom sa 6:3, 6:3, posle jednog sata i 14 minuta igre.

Za 21-godišnju Beloruskinju je to treća titula u karijeri, a zadržala je maksimalni skor u finalima. Prethodna dva trofeja Sabalenka je osvojila na turniru u Vuhanu, gde je bila nezaustavljiva u prethodne dve sezone.

Od samog početka meča Sabalenka je uspela da nametne svoj ritam, a prvu priliku za brejk imala je već u drugom gemu, ali se Kvitova odbranila. To što je propustila tada, nadoknadila je dva gema kasnije, a potom bez problema održavala prednost do osvajanja prvog seta.

Nešto izjednačenija igra viđena je na startu drugog seta, da bi Sabalenka odbranila pet brejk šansi svoje rivalke. Meč je prelomila posle šestog gema, kada je vezala tri gema, od toga dva brejka, za poprilično rutinski trijumf u borbi za titulu.