Tenis

03.06.2020 | 21.22

Pliškova sigurna na startu turnira u Pragu

Karolina Pliskova

Češka teniserka Karolina Pliškova savladala je svoju sunarodnicu Barboru Stricovu na startu egzibicionog turnira u Pragu.

REUTERS/Edgar Su

Pliškova je u tom duelu slavila sa 7:5, 6:1, posle jednog sata i 14 minuta igre.

Stricova je mnogo bolje ušla u meč, a u prilog tome ide to da je već u prvom gemu napravila brejk. Trenutno 31. teniserka sveta je čuvala tu prednost sve do šestog gema, kada joj je Pliškova oduzela servis, a od tada se igralo gem za gem do trenutka kada je Stricova servirala za taj-brejk. Baš tada je mlađa od dve Čehinje posle niza preokreta iskoristila drugu set loptu, a ispostavilo se da je tu bio kraj otporu Stricove.

Treća teniserka sveta je nanizala pet gemova u drugom setu, pre nego što je Stricova osvojila svoj prvi, da bi Pliškova potom bez izgubljenog poena odservirala za pobedu.

Pliškova i Stricova se, inače, takmiče u grupi A sa Katerijom Sinijakovom. U drugom kolu se sastaju Stricova i Sinijakova.

U grupi B je trebalo da se sastanu Kristina Pliškova i Marketa Vondroušova, ali se 20-godišnja Čehinja povukla i na turniru ju je zamenila Tereza Martincova. Duel između Pliškove i Martincove je prekinut u trećem setu u trenutku kada je mlađa od njih dve vodila 4:1. Prethodno je Pliškova osvojila prvi set 6:4, a njena rivalka uzvratila sa 6:1.

Taj meč će biti nastavljen u četvrtak, a potom će se u okviru iste grupe sastati Martincova i Karolina Muhova, kao treća učesnica grupe B.

Turnir iz Praga možete da pratite u direktnim prenosima na Sport Klubu.