WTA Leksington: Jovana Jović ispustila glavni žreb

WTA 10. avg 202021:55 > 22:08
Alex Grimm, Bongarts

Srpska teniserka Jovana Jović poražena je u finalu kvalifikacija WTA turnira u Leksingtonu od domaće teniserke Kristi En u tri seta posle preokreta 2:6, 6:4, 6:2.

Srpkinja 222. teniserka sveta imala je odličnu priliku protiv prvog nosioca kvalifikacija i 126 mesta bolje plasirane igračice. Furiozno je dobila prvi set 6:2, a u drugom je stekla brejk prednosti i povela 4:2.

Međutim, usledio je pad. Amerikanka je vezala četiri gema i na kraju dobila set za izjednačenje. Već tada je bilo jasno da je momentum na njenoj strani i da je veliki favorit da privede posao kraju. Uspela je Jović da dobije prvi sevis gem u odlučujućem setu, ali već u drugom je krahirala, i izgubila ga sa nulom. En je povela 4:1, a poslednji nagoveštaj života srpska teniserka dala je kada je uzela brejk za 4:2. Ipak, naredna En se odmah probudila, vratila brejk a potom dobila i naredni servis gem i došla do pobede, samim tim i glavnog žreba.

Mečeve iz Leksingtona možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.