Tenis

13.08.2020 | 18.52 > 19:03

Halep posle preokreta do četvrtfinala Praga

Simona Halep

Druga teniserka sveta i prvi nosilac WTA turnira u Pragu Simona Halep uspela je da se plasira u četvrtfinale, pošto je posle preokreta savladala domaću teniserku Barboru Krejčikovu 3:6, 7:5, 6:2.

Francois Nel/Getty Images

Start meča obilovao je brejkovima i teniserka koja je servirala tek u petom uspeva da odbrani servis. To je bila Krejčikova 118. na WTA listi. Halepovoj se nastavila kriza servisa i Krejčikova pravi novi brejk za 4:2. Do kraja seta nije bilo brejka, a to je značilo da je Krejčikova uzela prvi set.

Kao i prvi i drugi je počeo brejkovima. Ipak, Halep je u trećem prekinula seriju i povela 2:1, a onda u narednom oduzela servis i došla do 3:1. Krejčikova je vratila brejk, ali je Halep u narednom gemu ponovo došla do velike prednosti - 4:2. Kada je Rumunka spasila dve brejk lopte i na kraju dobila sedmi gem i povela 5:2 bilo je izvesno da će doći do izjednačenja u setovima. Ali došlo je do izjednačenja u drugom setu, pošto je Čehinja vezala tri gema. I to je čak i spasila četiri set lopte, od čega tri vezane, na servis Simone Halep. Međutim, Krejčikova nije iskoristila momentum, a Halep je pokazala da poseduje veliko iskustvo i uspela je sa dva vezana gema da dođe do seta i izjednačenja.

Iako je stekla veliku psihološku prednost, Halep je i treći set počela iz minusa. Krejčikova je povela 2:0 i ponadala se da može do velikog iznenađenja. Ali nada je ostala samo to - nada. Narednih šest gemova Halepova je odigrala kao u transu i na kraju došla do pobede.

Rival prvom nosiocu u četvrtfinalu biće Poljakinja Magdalena Freč, kojia je takođe u tri seta dobila Holanđanku Rus 6:3, 2:6, 6:4.