Mike Hewitt, Getty Images

Tenis

13.08.2020 | 21.34 > 21:44

Sereni posle preokreta sestrinski derbi

Američka teniserka Serena Vilijams obezbedila je plasman u četvrtfinale WTA turnira u Leksingtonu pošto je u tri seta savladala sestru Venus 3:6, 6:3, 6:4.

Serena i Venus Vilijams

Getty images/Scott Barbour

U prvom setu obe su servirale na visokom nivou, tako da je jedan brejk presudio. Njega je uzela Venus, pošto je iskoristila treću brejk loptu u šestom gemu i povela 4:2. U prethodnom je spasila dve brejk lopte i to su bile jedine Serenine šanse za oduzimanjem servisa u prvom setu.

Gotovo preslikana situacija u drugom setu. Samo, ovog puta jedini brejk pravi Serena i to po istom scenariju kao i Venus u prvom. U petom gemu je spasila dve brejk lopte, a u narednom iskoristila treću i tako došla na kraju do izjednačenja.

U trećem odlučujućem setu potpuno dijametralna situacija. Viđeno je čak pet brejkova. Ona je prva napravila brejka i povela 2:1, ali onda je dozvolila Venus da veže tri gema i to uz dva brejka i povede 4:2. Novi preokret pravi Serena, pošto je osvojila naredna četiri gema i došla do 19. pobede u međusobnim duelima, dok je Venus ostala na 12 pobeda.

Naredni rival mlađoj Vilijamsovoj biće pobednica meča Rodžers - Fernandes. Mečeve iz Leksingtona možete pratiti u direktnim prenosima na kanalima Sport Kluba.