Partizan ubedljiv u Valjevu, slavila i Vojvodina

Vaterpolo 29. apr 201721:48 > 21:49
Al Bello, Getty Images

Vaterpolisti Partizana i Vojvodine ostvarili su pobede u mečevima prvenstva Srbije koji su odigrani u subotu. ‚Crno-beli‘ su deklasirali Valjevo na gostovanju rezultatom 22:9, dok je Vojvodina bila bolja od Šapca sa 11:10.

Šampion Srbije je već u prvom periodu praktično rešio meč, pošto je tu deonicu dobio 6:0, da bi mu Valjevci u drugoj četvrtini pružili najveći otpor. Iako je Valjevo uspelo da postigle devet pogodaka, pobeda ‚crno-belih‘ nijednog trenutka nije došla u pitanje.

Najbolji u trijumfu Partizana bili su Marjanović, Stojanović i Janković sa po četiri pogotka. Na drugoj strani isto toliko postigao je Rackov.

U Šapcu, Vojvodina je uspela da se odbrani od napada domaćeg tima u poslednjoj četvrtini i upiše treću pobedu.

Novosađane je do trijumfa predvodio Rogač sa tri pogotka, dok su po dva imali Čabrilo i Trkulja. U poraženom timu, po četiri pogotka su imali Marković i Car.

‚Crno-beli‘ sada na čelu tabele imaju 15 bodova, a prate ga Crvena zvezda, Šabac i Vojvodina sa po devet, ali ‚crveno-beli‘ imaju utakmicu manje. Valjevo i Stari grad, koji se u nedelju sastaje sa Zvezdom, imaju po tri boda.