Izvor: Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images
Vaterpolo 17.07.2017 | 18:43

SP: Lakši trening za srpske vaterpoliste na startu

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivom pobedom je započela učešće na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj, na kojem brani titulu.

Vaterpolo reprezentacija Srbije

Izvor: Getty images/Adam Pretty

U prvom kolu u grupi C savladana je jedna od najslabijih reprezentacija na turniru, Južnoarfička republika, rezultatom 21:5.

Prvu četvrtinu, srpski vaterpolisti su rešili rezultatom 6:1. Na poluvremenu su imali ogormnu prednost 13:2, koju su nastavili da povećavaju i u nastavku.

Jedino što su Južnoafrikanci uspeli da urade na ovom meču bilo je izjednačenje nakon prvog pogotka Srbije.

Na kraju su stigli do impresivne brojke od 21 postignutog gola. Među strelcima, prednjačili su Jakšić, Aleksić i Prlainović sa po tri gola, po dva su postigli Ćuk, Pijetlović, Rašović, Filipović i Mitrović, po jedan Mandić i Ubović.

Selekcija Crne Gore u prvom kolu igrala nerešeno sa Kanadom 8:8. U grupi D, Hrvatska je bila sigurna protiv SAD i slavila sa 9:4.

Aktuelne svetske šampione u sredu očekuje mnogo veći izazov, kada igraju sa selekcijom Španije. Meč počinje u 12:10. Španci su u prvom meču grupe poraženi od Grčke u neizvesnom duelu 7:8.

Novi Sad domaćin EP za juniorke

Posle Svetskog juniorskog prvenstva Srbija će ovog leta biti domaćin još jednog velikog vaterpolo takmičenja. Novi Sad će biti domaćin Evropskog prvenstva za juniorke, koje je na programu od 20. do 27. avgusta.

Ivović: Igraću na EP, Srbija je jednom morala da izgubi

Prošlo je Svetsko prvenstvo u vodenim sportovima. Ljubitelji vaterpola sada prate dešavanja u Beogadu gde je u toku Svetsko prvenstvo za mlade, generacija U20.

Savić u Zvezdi: Zagorčavam sebi život...

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić posle šest godina vratio se na klupu Crvene zvezde.

Dejan Savić ponovo u Crvenoj zvezdi

Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Dejan Savić vraća se na mesto trenera VK Crvena zvezda, prenosi portal "Moja Crvena zvezda".

Dačina partija karijere i poslednja titula stare države

Na današnji dan pre 12 godina, vaterpolo selekcija SCG postala je šampion sveta, savladavši Mađarsku u epskom duelu 8:7. Junak pobede u finalu bio je Danilo Ikodinović, strelac četiri gola. Bila je ovo praktično poslednja velika titula zajedničke države Srbije i Crne Gore u ekipnim sportovima.

Prlainović: Najjači smo, ali to nismo pokazali

Srpski vaterpolista Andrija Prlainović rekao je posle osvajanja bronze na Svetskom prvenstvu u Budimpešti da su saigrači i on velikom željom došli do tog uspeha.

SP: Srbija osvojila bronzanu medalju!

Vaterpolo reprezentacije Srbije osvojila je treće mesto na Svetskom prvenstvu u Budimpešti tako što je pobedila Grčku rezultatom 11:8. Ovo je deseto uzastopno veliko takmičenje na kome su Delfini osvojili medalju!

Vujasinović uverava: Nije kraj srpske dominacije

Nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Vladimir Vujasinović smatra da se na poraz Delfina u polufinalu Svetskog prvenstva od Hrvatske ne treba gledati kao na nešto tragično.

Pijetlović: Očekivano je da jednom padnemo

Srpski vaterpolista Duško Pijetlović rekao je da se saigrači i on nisu nadali da će njihovom nizu osvajanja zlatnih medalja na velikim takmičenjima doći na Svetskom prvenstvu u Budimpešti.

Savić: Fizički nas nadjačali; Andrija: Loša odbrana

Vaterpolisti Srbije neće igrati u finalu nekog velikog takmičenja prvi put nakon četiri godine.

Hrvatska prekinula zlatni niz Srbije i prošla u finale!

Vaterpolo selekcija Srbije poražena je u polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti od Hrvatske sa 11:12 i prekinula trofejni niz na velikim takmičenjima koji je trajao u poslednje tri godine.

Filipović i Ćuk: Nije finale pre finala, već polufinale

Vaterpolisti Srbiju će u četvrtak od 22 časa sa Hrvatskom igraju polufinalni duel na Svetskom prvenstvu, u reprizi finala Olimpijskih igara u kome su Delfini slavili 11:7.

Hrvati bolji od Italijana, sledi polufinale sa Srbijom

Vaterpolisti reprezentacije Hrvatske plasirali su se u polufinale Svetskog prvenstva u Budimpešti nakon što su u četvrtfinalnom duelu bili bolji od Italije rezultatom 12:9.

Ćuk, Filipović, Prlainović: Najveći akcenat na odbrani

Srpski vaterpolisti imali su mnogo razloga za zadovoljstvo nakon plasmana u polufinale Svetskog prvenstva. A i pored toga sa zadrškom su govorili o ovom meču i Ćuk i Filipović i Prlainović.

Ubedljivo: Srbija 'potopila' Australiju za polufinale

Srbija je u polifinalu Svetskog prvenstva u vaterpolu nakon pobede protiv Australije 15:5. U polufinalu rival će biti Hrvatska ili Italija. Polufinalni dueli igraju se u četvrtak.

Kobešćak za SK o štoperici, migrenama, implementaciji..

Vjekoslav Kobešćak je, bez dileme, jedna od legendi hrvatskog vaterpola.