Izvor: Al Bello, Getty Images
Vaterpolo 13.08.2017 | 21:11 > 21:21

SP: Hrvatima izmaklo zlato, Grci bolji u penal seriji!

Juniorska vaterpolo reprezentacija Hrvatske osvojila je srebrnu medalju na Svetskom prvenstvu u Beogradu, pošto je u finalu poražena od selekcije Grčke. Pitanje pobednika rešeno je posle izvođenja peteraca.

vaterpolo BIG

Izvor: Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

Posle nerešenih 7:7 i potpuno ujednačene igre na obe strane, pitanje prvaka sveta rešeno je penalima u kojima su Grci bili bolji 5:3.

Posle dva minuta igre poveli su Hrvati golom Franka Lazića, a prednost je polovinom prve četvrtine duplirao Rino Burić. Na 2:1 smanjio je Aleksandros Papnastasiu i činilo se da su Grci ušli u potpuni egal sa hrvatskom ekipom.

Izjednačujući gol postigao je Nikolas Gardikas, a Hrvati su pred odlazak na pauzu golovima Matiasa Biljaka i Antonija Duževića ipak ponovo obezbedili značajnu prednost (4:2). Najveću prednost na meču Hrvati su ostvarili krajem treće deonice, kada su povećali na 5:2, ali su Grci uspeli da izbore neizvesnu završnicu dva i po minuta pre kraja meča i izjednače na 7:7.

Najbolji u hrvatskoj ekipi bili su Rino Burić i Ivan Domagoj Zović sa po dva gola, dok je Grke do pobede predvodio Nikolas Gardikas sa tri gola.

Juniori Srbije osvojili su bronzu pošto su u meču za treće mesto pobedili su Mađarsku sa 12:11 (3:2, 5:2, 2:4, 2:3).