LŠ: Novi poraz Partizana, Jadran izgubio prvi bod

Vaterpolo 29. nov 201719:56 > 20:03
SK

U trećem kolu vaterpolo Lige šampiona Partizan je na svom bazenu poražen od Dinama iz Moskve sa 14:10. Jadran je u herceg Novom odigrao 4:4 sa Egerom, dok je Jug lako u gostima pobedio Hanover sa 13:6.

Partizan je u grupi A na svom bazenu dočekao Dinamo iz Moskve, ekipu čije boje brane između ostalih asova i Nikola Rađen, Duško Pijetlović i Gavril Subotić, momci koji su ponikli i afirmisali se u Partizanu i reprezentaciji Srbije.

Moskovljani su slovili za velikog favorita a podatak da su u prvom kolu na svom bazenu pobedili Jug koji ima ambicije da ponovo osvoji titulu prvaka Evrope dovoljno govori o snazi rivala.

Partizan koji je nekoliko dana doživeo ubedljiv poraz od Mornara iz Splita na svom bazenu, bio je odličan protiv Dinama. Prva deonice je završena rezultatom 2:2, na poluvremenu Moskovljani su vodili sa 6:5. Ista meta, isto odstojanje je bilo i uoči poslednje deonice –10:9.

Međutim, objektivno jači Dinamo je sa dva vezana gola sredinom poslednje deonice pobegao na plus tri, što je bilo dovoljno da se meč mirno privede kraju.

Golove za Partizan, koji još nema pobedu u elitnom takmičenju, postigli su Janković 2, a po jednom su se u listu strelaca upisali Vučinić, Lukić, Lazić, Janković, Manojlović, Radonjić i Aksentijević. Kod Dinama Holod je postigao 3 gola, Nagaev, Bikov i Subotić po 2, Pijetlović je postigao 1 gol. Nikola Rađen nije tresao mrežu bivšeg tima.

Jadran je u grupi B sa mnogo energije i velikom željom da stigne do pobede ugostio moći Eger iz Mađarske koji je prošle sezone igrao na finalnom turniru Lige šampiona. Međutim, Novljani koji su u prva dva kola slavili protiv Špandaua i Alfena nisu želeli da se predaju bez borbe, tačnije rečeno nisu želeli da priznaju rivalu da je bolji dok ih u to ne ubedi.

VK Jadran

Jadran je dobio prvi deonicu sa 1:0, Eger drugu sa 2:0, a na nešto više od tri minuta pre kraja treće četvrtine na semaforu je i dalje pisalo 2:1 za Eger. Rat nerava se nastavio pa je uoči poslednje deonice na semaforu pisalo 3:3. Ništa se nije promenilo ni u poslednjem kvartalu, po jedan gol na obe strane za konačnih 4:4.

Crnogorski tim ima 7 bodova, dok su Mađari osvojili četiri.

Golove za Jadran postigli su Ukropina, Merkulov, Radović i Spaić. A za Eger, Strahinja Rašović 1, Hohčianski 2 i Vlahopulos 1. Marko Avramović nije uspeo da se upiše u listu strelaca, a slađi deo kolača je pripao Jadranu.

Jug je posle poraza od Dinama u Moskvi ušao u pobednički ritam. Posle Partizana, momci iz Dubrovnika su u grupi A bez većih problema kao gosti pobedili Hanover sa 13:6.

Najefikasniji u timu Juga bili su Joković sa 3, Fatović i Garsija sa po 2 dok je Viktor Rašović postigao 1 gol. S druge strane kod Hanovera bolji od ostalih bili su Aleksandar Radović sa 3 i Darko Brguljan sa 2 gola.

Ekipa iz Dubrovnika ima 5 bodova, dok su Nemci ostali na 3.