LŠ: Sedmi poraz vaterpolista Partizana

Vaterpolo 24. jan 201822:02 > 22:03
Ivica Veselinov

Vaterpolisti Partizana pretrpeli su i sedmi poraz u isto toliko mečeva u grupi B Lige šampiona.

Italijanska Breša je pred svojim navijačima bila sigurna protiv srpskog prvaka 13:9 (7:0, 2:2, 2:3, 2:4) i trećim trijumfom, uz remi, u poslednja četiri meča izbili su na treće mesto na tabeli ispred dubrovačkog Juga.

Breša je sjajno otvorila meč i već posle prve četvrtine vodila je sa 7:0, uz dva gola Nikole Vukčevića.

Partizan je prvi pogodak postigao tek u 10. minutu preko Aleksandra Radanovića, a zahvaljujući nešto opuštenijoj igri domaćina u drugom delu meča srpski prvak je izbegao katastrofu.

Po dva gola za Brešu postigli su Vjekoslav Pasković, Valerio Rico, Petar Muslim, Nikolas Preskuti i Nikola Vukčević, dok je Marko Janković sa 3 pogotka bio najefikasniji u timu sa Banjice.

U ovoj grupi Olimpijakos je pobedio dubrovački Jug, dok je moskovski Dinamo u gostima savladao Budimpeštu sa 10:5.

U grupi B Pro Reko je u Nemačkoj pobedio Špandau sa 10:9, Eger je u mađarskom derbiju u gostima bio bolji od Solnoka sa 11:10, dok je Steaua deklasirala holandski Alphen sa 15:4.