Izvor: Al Bello, Getty Images
Vaterpolo 13.02.2018 | 20:21 > 20:25

SL: Hrvati osigurali plasman na završni turnir

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske obezbedila je prvo mesto u svojoj grupi i plasman na završni turnir ovogodišnjeg izdanja Svetske lige.

Vaterpolo reprezentacija Hrvatske

Izvor: Laurence Griffiths Getty Images Sport

Aktuelni svetski šampioni su u četvrtkom kolu svoje grupe zabeležili novu pobedu, savladavši Rusiju u Moskvi sa 17:9.

Istakao se Šetka sa pet pogodaka, po četiri su dali Garsija i Fatović.

Hrvati su bili ubedljivi u oba duela sa Rusima, pošto su u prvom kolu slavili sa 14:4. U poslednjem duelu kvalifikacija, Hrvatske dočekuje Nemačku.

Hrvatski golman najbolji vaterpolista Evrope u 2017.

Hrvatski golman Marko Bijač proglašen je za najboljeg vaterpolistu Evrope u 2017. godini, objavio je LEN.

Savić: Fizički nas nadjačali; Andrija: Loša odbrana

Vaterpolisti Srbije neće igrati u finalu nekog velikog takmičenja prvi put nakon četiri godine.

Hrvatska prekinula zlatni niz Srbije i prošla u finale!

Vaterpolo selekcija Srbije poražena je u polufinalu Svetskog prvenstva u Budimpešti od Hrvatske sa 11:12 i prekinula trofejni niz na velikim takmičenjima koji je trajao u poslednje tri godine.

SL: Srbi prošli na peterce, Hrvati ispali

U oba polufinalna duela Svetske lige u vaterpolu, o pobedniku su odlučivali peterci. U finalu će se sastati selekcije Srbije i Italije.

SL: Ubedljivi Hrvati izborili megdan sa Italijom

Treći polufinalista završnog turnira Svetske lige je selekcija Hrvatske, koja je u četvrtfinalu ubedljivo savladala Kazakstan.

SL: Hrvati lako sa domaćinom

Vaterpolisti Hrvatske zabeležili su i drugu pobedu na završnom turniru Svetske lige u Ruzi, savladavši domaćina Rusiju.