Hrvatska bolja od „Delfina“, Srbija za treće mesto

Vaterpolo 7. apr 201820:27 > 20:30
Getty Images, Adam Pretty

Vaterpolisti Srbije poraženi su u polufinalu Evrokupa od selekcije Hrvatske rezultatom 7:8 (3:1,1:0, 1:3, 2:4), pa će najbolji srpski vaterpolisti igrati u nedelju za treće mesto protiv selekcije Italije.

Crna Gora će igrati za peto mesto nakon pobede nad Francuskom.

Srbija je na startu bila dosta bolja i koristila igrača više, pa je povela sa 4:1. Međutim, u nastavku je igra srpski vaterpolista u napadu znatno pala.

U drugom poluvremenu Hrvatska je imala prigovore na suđenje, pa je pomoćni trener „Barakuda“ Kuterovac dobio i crveni karton.

Hrvatska je u nastavku bila bolji tim i povela sa 7:6, ali je Ćuk izjednačio na dva minuta do kraja. Pobednički pogodak za hrvatsku selekciju postigao je Fatović posle dosuđenog igrača više.

U finalu će igrati reprezentacije Hrvatske i Španije, a za treće mesto igraće Srbija i Italija. Meč za peto mesto igraće Crna Gora i Mađarska, dok će za sedmo mesto koplja ukristiti Grčka i Francuska.

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 1, V.Rašović, Drašović, Ćuk 1, D. Pijetlović 2, Lazić, Aleksić, Jakšić, Filipović 3, Subotić, S. Rašović, B. Mitrović

HRVATSKA: Bijač, Macan, Fatović 3, Lončar 1, Joković 1, Buljubašić, Vukičević 2, Benić, Vrlić 1, Šetka, Garsija, Marcelić